محل تبلیغات شما

سفرنامۀ اربعین

یکشنبه ساعت15:45 ازپایانۀ کاوه اصفهان حرکت کردیم . حرکت اتوبوس ما ازجهت جادۀ الیگودرز-خرم آباد –اندیمشک .ومهران انجام شد وبرگشت ما نیزازهمین مسیربود.پس ازیکی دوتوقف دربین راه بقیۀ شب را درمسیردرحرکت بودیم. درمرزمهران نمازصبح را مقابل یک موکب ایرانی خواندیم وپس ازصرف صبحانه درهمان جا ازمرزبانی عبورکردیم وطی یک پیاده روی حدودا" 40دقیقه ای باهمان 2نفری که دراتوبوس آشنا شده بودم به سمت اتوبوس هایی که جهت انتقال به نجف منتظرمابودند حرکت کردیم وسوارشدیم ازمریضی گوارشی که گریبانگیرآن شدیم وبالاخره درنجف من را به زیر سرم برد که بگذریم بعلت ازدست دادن آب بدن وخستگی وبی حالی وضعف  نتوانستم به زیارت بروم وشب رادرورودی نجف درجایی که به نظر می رسید ساختمان اداری است استراحت کردیم وقبل از اذان صبح وارد حرم امیرالمومنین شدیم .درب ورودی به حرم مطهربسته بود واعلان کردند تا بعد از نماز بازنخواهد شد ولذا طبق اعلان به درب پشت رفته منتظر اذان شدیم نماز صبح را خوانده ودرآن شلوغی بنده موفق به زیارت شدم اما دونفرهمراه من که جوانترازمن هم بودند نتوانستند به داخل رفته وزیارت کنند.

پس اززیارت پیاده روی خود را شروع کردیم ازحرم خارج شده وازهمان مسیرکنار قبرستان وادی السلام به سمت کربلا حرکت کردیم تازه هواروشن شده بود که درمسیر اصلی قرارگرفتیم کولۀ من سنگین بود ومجبورشده چرخ دستی کوچکی خریداری کرده و کولۀ خودم رادرآن قراردهم که همراه من آقای عارف نیا تاکربلا زحمت کشیدن وحمل آن را برعهده گرفت,خداخیرش دهد انشألله.

درمسیرقرارگرفتیم حال وهوای خوب وزیبایی بود کم کم که درمسیرمتراکم مسقرشدیم هیئت بیشترتجلی می کردند مردمی ازخود عراق ,ایران,تاجیکستان,پاکستان,بورکینافاسو, هندوستان ودراین پیاده روی عظیم شرکت کرده بودند.خانواده هایی بعضا"با حتی 2 بچۀ کوچک وکالسکه ها ودرحرکت بودند وخانواده هایی که  با سالخوردگانی که توسط صندلی چرخدار(ویلچر)به جلورانده می شدند نیزدراین حرکت دینی شرکت داشتند. موکب ها هم که بینی وبین الله هرچه داشتند برطبق اخلاص گذاشته وبه زائران حسینی تقدیم می کردند انواع مراسم درموکب ها برگزارمی شد.سخنرانی مذهبی ,نمازجماعت, پخش غذا,استراحت وغیره. قسمتهای مختلفی هم بود که جهت خدمات خیاطی بهداشتی دارویی وپزشکی,عینک سازی,شستشوی لباس ,خدمات شبکه ای(اینترنتی)و استفاده می شدند.

دربین راه بابرخی شخصیتهای کشورنیزآشناوهم قدم شدیم ازجمله آقای غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان وآقای خرازی نمایندۀ قبلی ایران درسازمان ملل وآقای طاهری مداح کشوری اهل بیت هم نمازجماعتی را اقامه کردیم ومصاحبه هایی نیز با برخی گروهها ازکشورهای مختلف داشتیم ازجمله با صاحبان موکب های عراقی,مردمی ازپاکستان وبورکینافاسو اما کلیۀ عکس وفیلمها متأسفانه ازروگوشی حذف شده اند.

باری ماطبق توصیۀ همراهان بیشتردرموکب های سمت چپ جاده استراحت می کردیم که اکثرآنها نیز اهل خود عراق وخلوت بودند ومیزبانی خوبی هم می کردند.

به شکرخدا مسیرنجف-کربلا را درتقریبا"2روز طی کردیم وسه شنبه صبح که حرکت کرده بودیم صبح روزپنج شنبه درکربلا مستقر شدیم وازورودی خیابان حضرت ابوالفضل(ع)اذن دخول گرفته وارد حرم ابوفاضل شده زیارت کردیم وسپس ازمسیربین الحرمین واردحرم امام حسین (ع)شدیم زیارت کردیم زیارت خواندیم زیارت اربعین را نیز خواندیم وپس ازگشت درکربلا وصرف نهار واستراحت بعداظهر شب به سمت میدان خروجی کربلا پیاده حرکت کردیم اتوبوس به سمت مهران سوارشدیم وبه اصفهان برگشتیم.

سفرنامۀ اربعین

یکشنبه45/15 ازپایانۀ کاوه اصفهان حرکت کردیم . حرکت اتوبوس ما ازجهت جادۀ الیگودرز-خرم آباد –اندیمشک .ومهران انجام شد وبرگشت ما نیزازهمین مسیربود.پس ازیکی دوتوقف دربین راه بقیۀ شب را درمسیردرحرکت بودیم. درمرزمهران نمازصبح را مقابل یک موکب ایرانی خواندیم وپس ازصرف صبحانه درهمان جا ازمرزبانی عبورکردیم وطی یک پیاده روی حدودا" 40دقیقه ای باهمان 2نفری که دراتوبوس آشنا شده بودم به سمت اتوبوس هایی که جهت انتقال به نجف منتظرمابودند حرکت کردیم وسوارشدیم ازمریضی گوارشی که گریبانگیرآن شدیم وبالاخره درنجف من را به زیر سرم برد که بگذریم بعلت ازدست دادن آب بدن وخستگی وبی حالی وضعف  نتوانستم به زیارت بروم وشب رادرورودی نجف درجایی که به نظر می رسید ساختمان اداری است استراحت کردیم وقبل از اذان صبح وارد حرم امیرالمومنین شدیم .درب ورودی به حرم مطهربسته بود واعلان کردند تا بعد از نماز بازنخواهد شد ولذا طبق اعلان به درب پشت رفته منتظر اذان شدیم نماز صبح را خوانده ودرآن شلوغی بنده موفق به زیارت شدم اما دونفرهمراه من که جوانترازمن هم بودند نتوانستند به داخل رفته وزیارت کنند.

پس اززیارت پیاده روی خود را شروع کردیم ازحرم خارج شده وازهمان مسیرکنار قبرستان وادی السلام به سمت کربلا حرکت کردیم تازه هواروشن شده بود که درمسیر اصلی قرارگرفتیم کولۀ من سنگین بود ومجبورشده چرخ دستی کوچکی خریداری کرده و کولۀ خودم رادرآن قراردهم که همراه من آقای عارف نیا تاکربلا زحمت کشیدن وحمل آن را برعهده گرفت,خداخیرش دهد انشألله.

درمسیرقرارگرفتیم حال وهوای خوب وزیبایی بود کم کم که درمسیرمتراکم مسقرشدیم هیئت بیشترتجلی می کردند مردمی ازخود عراق ,ایران,تاجیکستان,پاکستان,بورکینافاسو, هندوستان ودراین پیاده روی عظیم شرکت کرده بودند.خانواده هایی بعضا"با حتی 2 بچۀ کوچک وکالسکه ها ودرحرکت بودند وخانواده هایی که  با سالخوردگانی که توسط صندلی چرخدار(ویلچر)به جلورانده می شدند نیزدراین حرکت دینی شرکت داشتند. موکب ها هم که بینی وبین الله هرچه داشتند برطبق اخلاص گذاشته وبه زائران حسینی تقدیم می کردند انواع مراسم درموکب ها برگزارمی شد.سخنرانی مذهبی ,نمازجماعت, پخش غذا,استراحت وغیره. قسمتهای مختلفی هم بود که جهت خدمات خیاطی بهداشتی دارویی وپزشکی,عینک سازی,شستشوی لباس ,خدمات شبکه ای(اینترنتی)و استفاده می شدند.

دربین راه بابرخی شخصیتهای کشورنیزآشناوهم قدم شدیم ازجمله آقای غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان وآقای خرازی نمایندۀ قبلی ایران درسازمان ملل وآقای طاهری مداح کشوری اهل بیت هم نمازجماعتی را اقامه کردیم ومصاحبه هایی نیز با برخی گروهها ازکشورهای مختلف داشتیم ازجمله با صاحبان موکب های عراقی,مردمی ازپاکستان وبورکینافاسو اما کلیۀ عکس وفیلمها متأسفانه ازروگوشی حذف شده اند.

باری ماطبق توصیۀ همراهان بیشتردرموکب های سمت چپ جاده استراحت می کردیم که اکثرآنها نیز اهل خود عراق وخلوت بودند ومیزبانی خوبی هم می کردند.

به شکرخدا مسیرنجف-کربلا را درتقریبا"2روز طی کردیم وسه شنبه صبح که حرکت کرده بودیم صبح روزپنج شنبه درکربلا مستقر شدیم وازورودی خیابان حضرت ابوالفضل(ع)اذن دخول گرفته وارد حرم ابوفاضل شده زیارت کردیم وسپس ازمسیربین الحرمین واردحرم امام حسین (ع)شدیم زیارت کردیم زیارت خواندیم زیارت اربعین را نیز خواندیم وپس ازگشت درکربلا وصرف نهار واستراحت بعداظهر شب به سمت میدان خروجی کربلا پیاده حرکت کردیم اتوبوس به سمت مهران سوارشدیم وبه اصفهان برگشتیم.

سفرنامۀ اربعین(مهر98)

بحثی پیرامون امامت وخلافت دراسلام واثبات شایستگی امیرالمومنین(ع)

شب های جمعه درفراق امام زمان(عج)

کردیم ,زیارت ,شدیم ,هم ,سمت ,هایی ,به سمت ,حرکت کردیم ,پیاده روی ,می کردند ,خواندیم وپس ,مختلف داشتیم ازجمله ,ازکشورهای مختلف داشتیم ,گروهها ازکشورهای مختلف ,عراقی مردمی ازپاکستان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها